Haber

20 Şubat’a kadar okullar tatil mi? Okullar 20 Şubat’ta açılacak mı? Okullar ne kadar uzatıldı?

20 Şubat’a kadar okullar tatil mi? sorusu, haberin gündeme gelmesinin ardından öğrenciler ve veliler tarafından merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in yaptığı açıklamanın ardından okulların ne zaman açılacağı araştırılıyor. Okulların kaç gün kapalı olduğu merak konusu oldu. Pekala, okullar 20 Şubat’a kadar tatil mi? Okullar 20 Şubat’ta açılacak mı? Okullar ne kadar uzatıldı?

OKULLAR 20 ŞUBATA KADAR TATİL Mİ?

Kahramanmaraş Eğitimin merkezinde meydana gelen depremlerde eğitime verilen ara bir kez daha uzatıldı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Türkiye’de 13 Şubat’a kadar tatili bir hafta daha uzatıyoruz. 20 Şubat itibarıyla 71 ilde eğitim başlayacak.” ifadeleri kullandı.

10 ilde olağanüstü hal ilan edildi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Enformasyon Koordinasyon Merkezi’nde Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Deprem bölgesinde 3 aydır olağanüstü hal ilan edildiğini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Deprem felaketinin ağırlığı ve etkileri olağanüstü önlemler almayı zorunlu kılıyor. Depremin olduğu 10 ilimizi olağanüstü hal ilan ediyoruz. genel hayatı etkileyen afet bölgelerinde arama-kurtarma faaliyetleri ve müteakip çalışmaların hızlı bir şekilde yapılabilmesini sağlamaktayız. Anayasa’nın 119’uncu maddesi Depremin yaşandığı 10 ilimizi kapsayacak ve 3 ay sürecek bu kararla ilgili Cumhurbaşkanlığı ve Meclis süreçlerini hızla tamamlayacağız.” terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu