Haber

AK Parti’li Yayman: “6’lı masadaki adaylık borsası yükselerek devam ediyor”

TBMM Dijital Mecralar Kurulu Lideri ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, “6’lı masadaki adaylık borsası yükselerek devam ediyor.” dedi.

Yayman, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esed ile görüşülebileceğini tabir ettiğini hatırlatarak Suriye ile bağların geliştirilmesi ve alakalarda yeni bir sayfa açılmasının, milletin talebi olduğunu söyledi.

Muhalefetin, iktidarı “u dönüşü” yapmakla itham ettiğini lisana getiren Yayman, “Türkiye’de öylesine tuhaf bir iktidar-muhalefet ilişkisi var ki muhalefetin bir gün ‘beyaz’ dediğine, öbür gün kara dediğini görüyoruz. Dün söylediklerini bugün reddediyorlar.” diye konuştu.

Daha evvel hükümeti, Mısır ve Suriye ile bağlantı kurmadığı için eleştiren muhalefetin, bugün bu ülkelerle ilgi kurduğu için eleştirdiğini belirten Yayman, “Muhalefet çıkıp ‘Söz konusu Türkiye ise gerisi teferruattır.’ diyerek hükümetimizin kurduğu bu ilişkileri olumlu buluyoruz.’ dese daha makul ve mantıklı bir iş yapmış olacak. Bu kadar tutarsızlık muhalefette dahi olsa kabul edilemez.” tabirlerini kullandı.

Yayman, 6’lı masanın anlaştığı tek konunun, “AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan’ın gitmesi” olduğunu ifade ederek, “Onların söylemesiyle AK Parti de Cumhur İttifakı da asla gitmez.” dedi.

Muhalefetin cumhurbaşkanı adayının halen açıklanmadığına değinen Yayman, “6’lı masadaki adaylık borsası yükselerek devam ediyor. İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Turhan Çömez’in ‘Akşener’in aday olmasını dilek ediyorum.’ sözü ve Ahmet Davutoğlu’nun, ‘6’lı masa aday yaparsa çabucak hazırım, yol haritam hazır.’ sözleri de aslında masada olan herkesin bir beklenti içinde olduğunu bir kez daha ortaya koyuyor. 6’lı masada adaylık sürecinde finale gelindiğinde birçok sorun çıkacak ve bu ‘arkası yarın masası’, finale gelindiğinde çatırdayacak ve dağılacak. Zira bunlar daha adaylık konusunda dahi anlaşamazken hangi bahiste anlaşacaklar? Bütün bunları ibretlik bir problem olarak görüyoruz.” değerlendirmelerinde bulundu.

Cumhur İttifakı’nın, başka partilere bakarak hiza alan bir parti olmadığını kaydeden Yayman, “AK Parti’nin bir gündemi var. AK Parti kendi gündeminin içinde milletimize hizmet etmek için gece gündüz çalışan bir parti olarak hizmetlerine devam ediyor ve devam edecek.” halinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu