Haber

Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı ‘Hayatlarla Buluşma’ Toplantısı Düzenledi

Alevi-Bektaşi Kültürü ve Cemevi Başkanlığı ev sahipliğinde “Hayatlarla Buluşma” toplantısı gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre, kurumun yol haritasının topluma anlatılmasının amaçlandığı “Hayatlarla Buluşma” toplantısı Cumhurbaşkanlığı konferans salonunda gerçekleştirildi.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam’ın da katıldığı programda, Cumhurbaşkanlığının kuruluş misyonu açıklandı. Daha sonra Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanı Ali Rıza Özdemir, 2023 yılında yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Programda konuşan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Çam, Alevi-Bektaşi topluluklarının temel inanç özgürlüklerinden kaynaklanan haklarının verilmesi ve bu inancın yaşatılması için çaba gösteren dedelere, babalara, ocaklara ve sivil toplum kuruluşlarına seslendi. canlı; Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı’nın kaygıların, taleplerin ve projelerin değerlendirilmesinden doğrudan sorumlu olacak şekilde kurulduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanlığının daha da güçlendirilmesi gerektiğini belirten Çam, devletin bu anlamda somut adımlarla Alevi-Bektaşi toplumuna yönelik hizmetlerini artıracağını kaydetti.

Açıklamada, başkanlıkla ilgili dezenformasyonun önlenmesi ve kurumun Alevi-Bektaşi toplumuna yönelik yürüttüğü çalışmaların anlatılması amacıyla “Canlarla Buluşma” toplantılarının farklı illerde devam edeceği belirtildi.

sandikliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu