Ekonomi

Aligos Therapeutics, yönetici ekibini yeni Başkan Yardımcılarıyla güçlendiriyor

SOUTH SAN FRANCISCO – Aligos Therapeutics, Inc., klinik aşamada bir biyofarmasötik şirketi. (NASDAQ:ALGS), Jordyn Tarazi’nin Yatırımcı İlişkileri ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Nikhil Aneja’nın Finans Direktörü Yardımcısı olarak atandığını duyurdu. Yeni işe alımlar, şirketin bu yılın sonlarında değerli klinik bilgileri yayınlamaya hazırlandığı dönemde geldi.

Jordyn Tarazi, yatırımcı ilişkileri, kurumsal iletişim, stratejik planlama ve iş geliştirme alanlarında Aligos’a liderlik geçmişini getiriyor. Önceki görevi ABio-X Holdings – Inc.’de CohBar, Inc.’de bir yaşam bilimleri kuluçka merkezi kurmaktı. Şirkette Yatırımcı İlişkileri Başkanı olarak deneyime sahiptir. Tarazi’nin yatırım bankacılığındaki kariyerinin ilk aşamalarında şirketlerin 1 milyar dolardan fazla para toplamasına yardımcı oldu.

Yeminli Mali Müşavir (CPA) ve Yeminli Mali Müşavir Yardımcısı olan Nikhil Aneja, onlarca yıllık finans ve muhasebe liderliği deneyimine sahiptir. CareDx, Inc. Inc.’deki önceki görevinde küresel bir muhasebe ekibine liderlik etti ve finansal raporlamanın tüm yönlerini yönetti. Aneja’nın geçmişinde Global Blood Therapeutics, Inc. ve ZS Pharma, Inc. yer almaktadır. Ayrıca şirketlerde pozisyonları bulunmaktadır.

Aligos’un Mali İşler Direktörü Lesley Ann Calhoun, grubun stratejik büyümesine olan güvenini dile getirdi ve bunun, şirketin bir sonraki büyüme aşamasına geçerken etkili olacağına inandığını belirtti.

Aligos, metabolik fonksiyon bozukluğuna bağlı steatohepatit (MASH) ve kronik hepatit B (CHB) gibi alanlarda karşılanmamış tıbbi ihtiyaçları karşılamayı hedefleyerek karaciğer ve viral hastalıklara yönelik tedaviler geliştirmeye odaklanıyor. Şirket 2018 yılında kuruldu ve o zamandan beri potansiyel olarak sınıfının en iyisi terapötikleri keşfetmek ve geliştirmek için çalışıyor.

Bu haber Aligos Therapeutics, Inc. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

serdivan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu