Ekonomi

ALTSO ev sahipliğinde sağlık turizmi bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi

Ticaret Bakanlığı’nın hizmet sektörüne sağladığı desteklere ilişkin Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) ev sahipliğinde “Sağlık Turizmi Bilgilendirme Toplantısı” düzenlendi.

ALTSO ev sahipliğinde, ALTSO, Hizmet İhracatçıları Birliği, Türkiye Sağlık Turizmi Dernekleri Federasyonu ve Alanya Sağlık Turizmi Derneği işbirliğinde Sağlık Turizmi Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan ALTSO Başkanı Eray Erdem, Alanya’da alternatif turizm alanları oluşturmak için çalıştıklarını belirterek, “Alanya’nın her alanda ileriye gidebilmesi için var gücümüzle çalışıyoruz.”

İlgili Makaleler

Başkan Fazilet alternatif turizmin değerine değindi

Toplantının açılış konuşmasını yapan ALTSO Başkanı Eray Fazilet, Alanya’da turizm çeşitliliğinin önemine değinerek, “Alanya, turistik tesisleriyle, iklimiyle, kent kültürüyle, destinasyonlarıyla dünya standartlarında bir turizm kenti. Ancak ne yazık ki maalesef dünya standartlarında bir turizm kenti. Bu özelliklerine rağmen Alanya’da deniz, kum, güneş dediğimiz pek çok şey var.” Sezonluk turizm yapılmaktadır. Bu, yanlışlarıyla doğrularıyla hepimizin kabul ettiği bir gerçek gibi görünse de bizim görevimiz, iş insanlarını alternatif turizm alanları konusunda yönlendirmek ve böylece böylesine kadim bir kentin 12 ay boyunca güçlü bir ekonomik yapıya kavuşmasını sağlamaktır. Bu nedenle bu tür bilgilendirme toplantıları yapıyoruz. Biz buna çok önem veriyoruz. Hizmet sektörünün gerekli destek ve teşviklerden daha fazla yararlanabilmesi için bugün yapılacak sağlık turizmi bilgilendirme toplantısı gibi başta eğitim, spor turizmi olmak üzere diğer alanlarda da önümüzdeki günlerde bilgilendirme yapmaya devam edeceğiz. sanayi ve imalat sektörlerine verilen destekler. Elbette bu durumu değiştirip Alanya’ya farklı turizm apoletleri getirmek mümkün. Bunu başarmanın yolu ise alternatif turizmden geçiyor. Hepinizin bildiği gibi dünya turizm trendlerinde sağlık turizmi, spor turizmi ve kongre, kültürel etkinliklerin düzenlendiği turizm modelleri güçlü bir ivme kazanmıştır. Bu kadar altyapı ve tesis varken bunu lehimize çevirmemiz lazım. “Elbette bu sadece değerli firmalarımızın gücüyle değil, devlet kanalları ve teşvikleriyle de olacak bir şey” dedi.

Konuşmacılardan Erdem’e teşekkürler

Başkan Erdem’in ardından konuşan Hizmet İhracatçıları Birliği Devlet Takviyeleri Uzmanı Yunus Adede, devlet takviyelerinden bahsetti. Türkiye Sağlık Turizmi Dernekleri Federasyonu Başkanı Tevfik Yazın ve Alanya Sağlık Turizmi Derneği Başkan Yardımcısı Ahmet Girgin konuşmalarında sağlık turizminin değerine değindiler.

Yazın ve Girgin, Alanya’nın daha ileri bir noktaya gelmesi için yapılan çalışmaları da anlatarak, bu değerli görüşme için Başkan Erdem’e teşekkür etti. – ANTALYA

haber-tuzlukcu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu