Haber

Bahçelievler’de Geleneksel Kocasinan Yağlı Güreşleri Heyecanı

Bahçelievler Belediyesi’nin düzenlediği Klasik Kocasinan Yağlı Güreşleri’nde heyecan dorukta. Pehlivanlar özel arenaya çıkmak için gün sayıyor.

Bahçelievler Belediyesi’nin düzenlediği Klasik Kocasinan Yağlı Güreşleri’nde heyecan dorukta. Pehlivanlar özel arenaya çıkmak için gün sayıyor. “Bahçelievler’de pehlivanlar kol kola giriyor” sloganıyla düzenlenen 18. Klasik Bahçelievler Kocasinan Yağlı Güreşleri, 16 Eylül Cumartesi günü Bahçelievler Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Bahçelievler Kampüsü’ndeki güreş çayırında gerçekleştirilecek. 18. Geleneksel Bahçelievler Kocasinan Yağlı Güreşleri’ne, Kırkpınar Güreşleri’nde birincilik kazanarak başpehlivanlık yapan Yusuf Can Zeybek ve İsmail Balaban ile Türkiye’nin en genç başpehlivanı Yıldıray Pala da katılacak. Etkinlikte değerli başpehlivanlarımız Mustafa Taş, Recep Kara, Mehmet Yeşil Yeşil, Orhan Okul, İsmail Koç, Atilla Hoş, Faruk Akkoyun da kispet giyecek.

Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, “Ata sporumuz yağlı güreşleri yeniden Bahçelievler’de yapmaya başlıyoruz. Genç, yaşlı herkesi 18. Geleneksel Bahçelievler Kocasinan Yağlı Güreşlerinin yapılacağı dualı çayıra davet ediyoruz. Edirne’den Kırkpınar’a kadar Türkiye’nin dört bir yanından ünlü yağlı güreşçilerimiz ve 400’ü aşkın pehlivanımızın katılacağı etkinlik.” “Sizi davet ediyoruz” dedi. – İSTANBUL

saricakayahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu