Haber

CHP Milletvekili Veli Ağbaba, Barış Pehlivan’ın tutuklanmasına tepki gösterdi

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Türkiye’de tuz kokan bir dönemde yaşıyoruz. Bazı gazeteciler suç örgütü lideri ve İçişleri Bakanı ile arabuluculuk yapıyor, bunu yapanlarla İçişleri Bakanı’na 10 milyon lira rüşvet teklif ediyor. kara para aklamak ama Barış Pehlivan gazeteci olarak bedelini ödüyor. Pehlivan’a yapılanlar aslında tüm basın mensuplarına, özgür düşünceyi savunanlara, kalemini satmayanlara gözdağıdır” dedi.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, gazeteci Barış Pehlivan’ın yazdığı bir yazı nedeniyle beşinci kez cezaevine girmesine tepki gösterdi. Baba dedi ki:

“Barış Pehlivan bu ülkenin en cesur gazetecilerinden biridir. Siyasi iktidar Türk Silahlı Kuvvetlerini FETÖ ile kol kola hapse tıkarken maalesef Barış Pehlivan da bundan nasibini almış ve FETÖ ortaklığıyla cezaevine girmiştir. -AKP.Bugün yaşananlar da ondan farklı değil”Türkiye’de tuz kokan bir dönemde yaşıyoruz. Bazı gazeteciler suç örgütü lideri ve İçişleri Bakanı ile arabuluculuk yapar, kara para aklayanlarla İçişleri Bakanı’na 10 milyon lira rüşvet teklif eder ama Barış Pehlivan bedelini gazeteci olarak öder. Barış Pehlivan’ın başına gelen aslında olan olmuştur.” Tüm basın mensuplarına, hür kanı savunanlara, kalemini satmayanlara gözdağıdır. onlara diz çökmedi. Bugün onu susturmaya çalışan siyasi anlayışa diz çökmez. Barış Pehlivan’ın yanındayız.”

pasinler-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu