Ekonomi

CHP Özel’den genel başkanlık sorusuna: Her göreve adayım

Geçen mayıs seçimlerinde umduğunu bulamayan CHP’de, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun istifası da dahil olmak üzere değişiklik çağrıları yapıldı. Başkanlığa getirilen isimlerden biri de Özgür Özel’di.

Halk TV’ye konuşan CHP’li Özel, cumhurbaşkanı adaylığına göz kırptı.

Özel, “Sorumluluk almak sorumluluktur, fedakarlık fedakarlıktır. Bu parti bir daha yenilgi yaşamasın diye her göreve talip olurum. Bu genel başkanlıksa orası da genel başkanlıktır…”

“Kılıçdaroğlu-Özdağ anlaşmasını bilmiyorduk”

Özel vurgular aşağıdaki gibidir:

(Kılıçdaroğlu – Özdağ protokolü) Çok önemli bir zarara uğradık, gelirin üzerinde bir götürü meblağ oldu. Normalde bu milletvekilliği seçimlerinde bir iç hukuk belgesine ihtiyaç vardı. Kılıçdaroğlu – Özdağ anlaşmasını bilmiyorduk. Bu anlaşmanın yapılmasını hiç beklemiyordum. CHP’nin kendi kimliğine yakışır bir çizgi izlediğini düşünüyorum. Meral Hanım’ın ‘Her türlü yetkiyi verdik’ açıklamasını da hatırlatmak gerekiyor.

– Öncelikle her gönderinin altına bakıyoruz. ben de arıyorum Duygusal kırılma kelimesini kullandığımdan beri kısacası hep karşıma çıkmıştır. Binlerce sayfa ‘biz de böyle hissediyoruz’ mesajları aldım. Kırmak kötü bir şey. Bu başka bir şey. Sakince ayrılma ve uzaklara gitme konusuna bir çözüm bulmamız gerekiyor.

‘Duygusal kopukluk önemlidir’

– Türkiye’de nereye giderse gitsin insanlar bir şeyler bekliyor. Bu duygusal kopukluk her yerde. Duygusal Mola Vardır. hayır diyemem Yükü seçmenin sırtına yüklemeyi anlamamak gerçek değil. Her seçimden sonra seçmenin size yazdığı bir mektup var. Onu açıp satır satır okuyacaksın. Bunu yaptığına ikna olurlarsa, ayrılmazlar. Seni değiştirirler ama bozmazlar. Benim için önemli olan ve beni harekete geçiren konu ‘duygusal kopukluk’ konusu.

– Girmeden oyları çaldırdık. Adam fakir, işsiz, perişan bir esnaf… Ama onu güvenlik meselelerine sıkıştırdık. Oyununu alamadık. Oyları sandığa gitmeden çaldırdık. Bizimki sandığa girerken oyları çaldırmak değil.

haberkagithane.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu