Haber

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’tan Berat Kandili mesajı açıklaması

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Berat Kandili’nde yaptığı açıklamada, “Kendisi için istediği hayırları dileyebilen kemale erer, yetimin, yetimin, mazlumun imdadına koşana Allah yardım eder” dedi. yoksullar, mazlumlar ve mazlumlar.” terimleri kullandı.

Erbaş, İslam aleminin Berat Kandilini tebrik etti.

Kurtuluş miti olan beratın güzel amel ve güzel ahlakla yaşamayı, aklı ve kalbi kirleten, hayatı mana ve gayesinden uzaklaştıran her şeyden Allah’a sığınmayı hatırlattığını belirten Erbaş, kalplerinin ve hayatlarının derinliklerine doğru hesap yolculukları yap, hallerini tefekkür et ve Allah’ı tefekkür et. Emir ve yasaklara karşı hassasiyetlerini gözden geçirmeleri gerektiğini vurguladı.

Erbaş, yaptığı açıklamada şu değerlendirmelerde bulundu:

“O’na ellerimizi, gönüllerimizi açalım ve halimizi Rabbimiz’e arz edelim. Bu geceyi tefekkür, zikir, ibadet, istiğfar, dua ve niyazlarla daha güzel bir hayatın başlangıcı yapalım. iman ve güzel ahlak, dünya ve ahiret saadetine kavuşacaktır.” Allah’ın verdiği ömrü itaat ve teslimiyetle geçirenler kurtuluşa ererler. Günahlarına ve yanlışlarına içtenlikle tövbe edenler affedilir, sorumluluklarını hakkıyla yerine getirenler iman ve huzura kavuşurlar. Kendisi için istediği hayırları dileyebilen, kemale erer. Koşanlara Allah yardım eder.

Erbaş, mübarek günleri yaralı ve acılı yüreklerle idrak ederken, millet olarak büyük bir dayanışma ve iş birliği ile depremin yaralarını sarmaya çalıştıklarını ifade etti.

“Sevgili Peygamberimiz, ‘Müslüman kardeşinin bir ihtiyacını gideren, Allah’ta onun ihtiyacını giderir. Tıpkı organlarından biri hastalandığında uykusuzluk ve yüksek ateşle bu acıya ortak olan bir vücut gibi, birbirini sevmek, birbirlerine merhamet ve şefkat göstermekle müminlerin birbirlerinin üzüntülerine karşı hassasiyetlerini bildiriyor. hasta. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu