Haber

Diyarbakır anneleri evlatlarını istiyor

Dağa kaçırılan çocukları için HDP vilayet binası önünde oturma aksiyonu yapan Diyarbakır anneleri, evlat nöbetini kararlılıkla sürdürüyor.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan ailelerin 3 Eylül 2019’da başlattığı oturma aksiyonu, 1182’nci gününde devam ediyor.

Ellerinde çocuklarının fotoğrafıyla bekleyişini sürdüren annelerden Güzide Demir, oğlu Aziz’e kavuşmak için evlat nöbetine devam ettiğini söyledi.

Oğluna duyduğu hasreti lisana getiren Demir, “Oğlumu almadan buradan gitmeyeceğim. Oğluma hem annelik hem babalık yaptım. Oğlumu bana versinler. Oğlum orası senin yerin değil, eve gel. Senin yerin anne kucağıdır. Seni çok özledim. Sana hasret kaldım.” dedi.

Demir, oğluna güvenlik güçlerine teslim olması davetinde bulundu.

Baba Abdullah Demir ise oğlu Fatih’e kavuşma ümidiyle aksiyonu sürdürdüğünü belirterek, oğluna kavuşana kadar da evlat nöbetine devam edeceklerini söyledi.

8 yıldır oğlunun peşinde olduğunu lisana getiren Demir, “Gayemiz evlatlarımızdır. Evlat acısı olmasa burada neden bekleyelim? Anneler, burada evladı için bekliyor. Evlat acısı başka. Oğlum gel, bu hasretliğimiz bitsin. Gel, Türk adaletine teslim ol.” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu