Yaşam

Dünyanın En Yüksek IQ’lu İnsanlarından Stephen Hawking’in IQ Puanı Kaçtı?

Dünyaya gelen en parlak teorik fizikçi olarak ismini kayıtlara yazdıran dünyaca ünlü İngiliz fizikçi, kozmolog, astronom, teorisyen ve muharrir Stephen Hawking gündeme gelen isimlerden biri oldu. 2018 yılında hayatını kaybeden ünlü fizikçi, 11 yaşındaki Yusuf Şahin’in IQ puanını geçmesi ile meraklıların merceğine takıldı. Peki Stephen Hawking’in IQ puanı kaçtı? Hawking’in IQ’su kaçtı? İşte ayrıntılar…

8 Ocak 1942 yılında dünyaya gelen Stephen Hawking, dünyanın en çok bilinen fizikçisi olarak akıllara kazındı. Einstein’dan bu yana dünyaya gelen en parlak teorik fizikçi olarak kayıtlara geçen Hawking, yüksek IQ puanı ile dikkat çekiyordu.

12 onur derecesi alan ve 1982 yılında CBE ile ödüllendirilen Hawking, amyotrofik lateral skleroz (ALS) hastalığına sahipti lakin bilimsel çalışmalarını hastalığı hiçbir vakit etkilemedi.

Oxford Üniversitesi ve Cambridge Üniversitesi mezunu olan Stephen Hawking’in kariyeri boyunca pek çok çalışması oldu ve bu başarısıyla tarihe adını altın harflerle kazıdı. Hatta hayatına dair bir film dahi çekildi.

Peki Stephen Hawking’in IQ puanı kaçtı?

Net bir bilgi olmasa da Einstein ve Hawking’in IQ puanının 160 olduğu söyleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu