Haber

Edirne’de öğretmenler “Cumhuriyet Yürüyüşü” düzenledi

Edirne’de öğretmenler Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında “Geçmişe saygı, geleceğe güvenle yürüyoruz” sloganıyla yürüyüş düzenledi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arama Kurtarma Birliği (MEB AKUB) işbirliğiyle düzenlenen etkinlik, Edirne Askeri Hastanesi Şehitliği ziyaretiyle başladı.

Ellerinde Türk bayrakları taşıyan öğretmenler, yürüyüş güzergahı kapsamında kenti çevreleyen burçları, Lozan Anıtı’nı ve Jandarma Şehitliği’ni gezerek, Saraçlar Caddesi’nden Atatürk Anıtı’na geldi.

Yürüyüş bir dakikalık saygı duruşuyla sona erdi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi Koordinatörü Ahmet Tevfik Erdem, gazetecilere yaptığı açıklamada, Cumhuriyetin 100’üncü yılını coşku ve gururla kutladıklarını söyledi.

Bu bağlamda anlamlı bir yürüyüş gerçekleştirdiklerini belirten Fazilet, “MEB AKUB olarak 19. yıl dönümünde milli mücadelemizin köklü hafızasını yaşatmak amacıyla öğrencilerimiz, gönüllü öğretmenlerimiz ve velilerimizin katılımıyla bir yürüyüş düzenledik. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını milletimizin milli, insani, ahlaki, manevi ve kültürel değerlerini gelecek nesillere aktarırken kutluyoruz.” “Bunu biz başardık.” dedi.

cubuk-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu