Haber

Erzurumlu Doktorlar İsrail’in Gazze Saldırısını Protesto Etti

Erzurum’da görev yapan hekimler, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla “sessiz yürüyüşlerine” 12. hafta da devam etti.

Tarihi Lalapaşa Camisi önünde toplanan sağlık çalışanları, ellerinde Türk ve Filistin bayrakları ile İsrail karşıtı yazıların yer aldığı pankart ve pankartlarla yoğun kar altında Yakutiye Medresesi’ne yürüdü.

Grup adına açıklama yapan Dr. Bünyamin Yeşilyurt, 6 Şubat depreminin birinci yıl dönümünde hayatını kaybedenlere başsağlığı diledi.

Yeşilyurt, tarihte görülmemiş soykırım ve katliamlar gerçekleştiren İsrail ve destekçilerini lanetleyerek, “5-6 yaş arası çocukların ya da yeni konuşmaya başlayanların ‘biz bu hayattan, ölümden bıktık’ cümlelerine şahit oluyoruz. bu hayattan daha merhametlidir.’ İşgalci Siyonistlerin Filistin topraklarında işlediği suçlar artarak devam ediyor. Teröristler.” “İsrail, yalnızca Filistin halkına karşı değil, tüm insanlığa karşı barbarca suçlar işlemeye devam ediyor.” dedi.

Gazze’de açlığın başladığına dikkat çeken Yeşilyurt, şöyle konuştu:

“İşgalci Siyonistler Gazze’de candan eser bırakmamak için artık açlık silahını kullanıyor. Derme çatma çadırlarda donma tehlikesiyle karşı karşıya kalan çocuklara ulaşmak, Gazzeli çocukların sesine ses olmak istiyoruz. Ekmeğimizi paylaşarak onları kışın soğuğundan korumak istiyoruz. Gazze’ “Türkiye’ye açılabilecek Refah Sınır Kapısı’nın açılması için kamuoyu oluşturmak istiyoruz. Çünkü düşman kendi gücünden değil, bizim dağınıklığımızdan faydalanıyor. Sağlık çalışanları olarak bir hayat kurtarmak için saatlerimizi, günlerimizi vermekten çekinmiyoruz. Hekimler ve sağlık çalışanları olarak 12. haftada bir araya geldiğimiz yürüyüşümüzde görevlerimize devam ediyoruz.” “Bir an olsun ayrılmayan Gazzeli sağlık çalışanlarını selamlıyoruz.”

Açıklamanın ardından grup, Filistin’de hayatını kaybedenler için dua ederek dağıldı.

omerli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu