Haber

Filistin İsrail’e savaşı durdurması için baskı yapıyor

Filistin, uluslararası topluma Gazze Şeridi’ndeki savaşı durdurması için İsrail’e “ciddi ve hızlı” baskı uygulaması çağrısında bulundu.

Filistin Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Nabil Abu Rudeyne, yaptığı yazılı açıklamada, ateşkesin sağlanması için uluslararası toplumun İsrail’e ciddi ve hızlı baskı uygulaması gerektiğini belirtti.

Abu Rudeyne, “İsrail’in Gazze Şeridi’nde Filistin halkına yönelik devam eden saldırıları ve Batı Şeria’daki sömürgeci terörizm derhal durdurulmalıdır.” dedi. sözlerini kullandı.

Gazze’de ateşkesin gerekliliği konusunda Avrupa’nın tutumunda önemli bir değişimin başladığını savunan Abu Rudeyne, İsrail’in saldırılarının durdurularak bu değişimin sahaya yansıması gerektiğine dikkat çekti.

Filistin Başbakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Başbakan Muhammed Ştiyye, Alman Yeşiller Partisi lideri ve Uluslararası İlişkiler Sözcüsü Jürgen Trittin’i Ramallah’ta kabul etti.

Ştiyye görüşmede, Almanya’nın İsrail’e silah sağlamasının İsrail’i Filistinlilere saldırmaya teşvik ettiğini söyledi.

Başbakan Ştiyye, Almanya’dan uluslararası insani hukuka uygun hareket etmesini ve saldırının derhal durdurulması çağrısında bulundu.

İştiyye, “İsrail’in Gazze Şeridi’ne karşı yürüttüğü savaşı durdurmak için uluslararası düzeyde çalışma yapılması ve yardımların Gazze Şeridi’nin her yerine ulaştırılmasını kolaylaştırmak için güvenlik koridorları oluşturulması gerektiğine” dikkat çekti.

cidehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu