Haber

Gazeteci-yazar Uğur Mumcu ölümünün 30. yılında İstanbul’da anıldı

Gazeteci-yazar Uğur Mumcu, ölümünün 30. yılında İstanbul’da bazı ilçe belediyeleri tarafından düzenlenen etkinliklerle anıldı.

Sarıyer Belediyesi, 24 Ocak 1993’te evinin önünde meydana gelen bombalı saldırıda yaşamını yitiren Uğur Mumcu için PTT Evleri Mahallesi’ndeki adını taşıyan parkta anma programı düzenledi.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Ahmet Güveloğlu ve vatandaşların katıldığı etkinlikte, parkta Uğur Mumcu’nun büstüne karanfiller bırakıldı.

Şişli’de Uğur Mumcu anısına yapılan heykel restore edildi

Şişli Belediyesi de Uğur Mumcu için anma töreni düzenledi.

Program, 1996 yılında Şişli’de Mumcu için yaptırılan ve bu yıl belediyenin girişimiyle usta mimar-heykeltıraş Pınar Öktem Doğan tarafından restore edilen Uğur Mumcu Anıtı önünde gerçekleştirildi.

Anıtın açılışının yapıldığı programa Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, CHP Şişli İlçe Başkanı Tamer Özcanlı, DİSK Başkanı Arzu Çerkezoğlu, anıtı restore eden Doğan ve vatandaşlar katıldı.

Kartal’da yapılan röportaj

Kartal Belediyesi, Mumcu’yu anmak için Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde söyleşi düzenledi.

“Vurulduk ey halkım, bizi unutmayın” başlıklı söyleşiye gazeteciler Murat Ağırel, Timur Soykan ve Mustafa Beğenilen katıldı.

Söyleşiye Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi partiler ve vatandaşlar katıldı. ??????

safranbolu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu