Ekonomi

Gelecek hafta 255 milyon Pyth tokenı 90.000 cüzdana ücretsiz dağıtılacak

Merkezi olmayan finans (DeFi) kullanıcıları, önümüzdeki hafta fiyat bilgisi sağlayan Oracle ağı Pyth’ten bir airdrop alacak; Toplam 255 milyon token 90.000 cüzdana dağıtılacak.

Pyth ağı, Zincir bağlantı gibi rakiplerle yarışıyor. Ağ öncelikle borsalardan, ticari firmalardan ve kurumlardan birinci taraf fiyat verilerini topluyor ve bu verileri akıllı sözleşmelere veya müşterilere iletiyor.

İlgili Makaleler

Başlangıçta 1,5 milyar tokenin dolaşıma sokulacağı ağın yerel tokeni PYTH’nin toplam arzının %85’i 6-42 ay arasında kilitlenecek.

Kullanıcılar tokenları 20 Kasım saat 17:00 ET’de talep edebilirler. Talep süreci 90 gün boyunca açık kalacaktır.

Airdrop’a uygun alıcılar, Pyth verilerini kullanan merkezi olmayan uygulamalarla etkileşimde bulunanlar veya ağın sosyal medya kanallarıyla etkileşime giren aktif topluluk üyeleri olacak.

Chainlink şu anda Oracle şubesinin fiyatına hakim durumda; DefiLlama’ya göre toplam varlık değeri 14,7 milyar dolar olan %45 pazar payına sahip. Karşılaştırıldığında, Pyth’in 120 protokolde toplam varlık değeri 1,57 milyar dolar.

Pyth blog gönderisine göre, Chainlink’ten farklı olarak Pyth, CoinMarketCap gibi kaynaklar yerine doğrudan birincil kaynakları kullanıyor.

OKX ve HTX’in de aralarında bulunduğu birçok borsa, PYTH tokenını 20 Kasım’dan itibaren açacaklarını duyurdu.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

emetajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu