Haber

Hataysporlu taraftarlara “Allah size depremi bilerek verdi” diyen Tribün Lideri Murat Tanış’a Gökhan Zan’dan sert tepki

Türkiye Kupası karşılaşmasında Mersin’de oynanan Hatayspor – Sakaryaspor maçı öncesinde Mersin tribün başkanı olduğu belirtilen Murat Tanış isimli kişi, Hataysporlu taraftarların vicdanını yaralayan çok sert sözler kullandı. Hatayspor taraftarına hakaret eden kişi, Hatayspor taraftarına dönerek, ‘Allah depremi size bilerek verdi’ dedi.

Murat Tanış isimli şahsın bu sözleri sosyal medyada büyük tepki çekerken, en sert tepkilerden biri de o süreci en yakından yaşayanlardan Gökhan Zan’dan geldi.

İşte olanlar…

Hatayspor ile Sakaryaspor, Ziraat Türkiye Kupası karşılaşmasında Mersin’de karşı karşıya geldi.

Maç öncesinde çevresindeki bir grupla Hatayspor taraftarlarının bulunduğu alana giderek onlara vicdanlarını yaralayacak hakaretler yağdıran Mersin tribün başkanı Murat Tanış isimli kişi büyük tepki çekti.

İşte o inanılmaz görüntüler…

Murat Tanış’ın sözleri sosyal medyada büyük tepki gördü ancak en sert tepkilerden biri 6 Şubat depreminin her anında orada olan ve süreci yakından takip eden Gökhan Zan’dan geldi.

İşte Gökhan Zan’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım:

‘Murat Tanış, Allah kahretsin’

Sözün bittiği, insanlığın bittiği, vicdanın bittiği bir güne şahit olduk. Ne söylesem, ne yazsam duygularımı ifade etmeye yetmeyecek, yetmiyor.

Mersinspor tribün lideri Murat Tanış Efendi sözlerim size, sizin gibilere;

Hatay halkından ne istiyorsunuz? Bu görüntüler bana ulaştığında nefesim daralıyor, ellerim ve ayaklarım titriyordu.

Hatay ve Hatay halkı olarak şeytanın yeryüzündeki vücut bulmuş hali ile tanıştık, onlarca kardeşimle tanıştık.

Dün Mersin’de Hatayspor ile Sakaryaspor arasında maç oynandı. Elimden geldiğince takip etmeye çalıştım. Yıllar boyunca sporun ve sporun birleştirici gücüne defalarca tanık olmuş biri olarak, KÖTÜ İNSANIN, BİLİNÇSİZ İNSANIN, AHLAKSIZ İNSANIN ne olabileceğini belki de ilk kez öğrendik. Birçok Hataylı kardeşimle birlikte üzüldük, perişan olduk, isyan ettik.

Mersinspor tribün başkanı Murat Tanış size sesleniyorum;

Sırada durursunuz, yerinizi bilirsiniz, adabınızı bilirsiniz

Siz kim oluyorsunuz da deprem gibi ağır bir felaketle sınanan Hatay taraftarına hakaret edip küfür ediyorsunuz? Bu çaresiz insanlara söylediklerinizi nasıl sayıyorsunuz? Hiç utanman yok mu dostum?

Belki bir şeylere tutunmaya çalışan bu insanlara umut olmak yerine ne küfür kaldı, ne ahlaksızlık, ne söylenecek kötü söz kaldı.

Yüzlerce kez söyledim, Hatayspor’un maçlarını kendi sahasında oynamak, insanların moralini yükseltecek, insanlara şehri ayağa kaldıracak, ayağa kalkacak gücü verecektir. Ama dinlemedin, DİNLEMEDİN

Sahayı değersiz Murat Tanış ve onun gibi vicdansız, ahlaksız, insanlıktan yoksun olanlara bıraktınız.

Ne Belediye Başkanı, ne bir Hatayspor yöneticisi, ne de bir yetkili tek kelime etmedi, bu insanların hakkını savunmadı, onların yanında olmadı, sorumluluk almadı. Sıra koltuk sevdanızdan kurtulup birlik olma zamanı geldiğinde Hataylı sporseverleri görmezden geldiniz. Utanmadan ‘Allah seni depremzede kılıyor, O…’ diyenleri görmediniz, duymadınız!!

Bana bak Murat Tanış, Hatay’a ve Hatay halkına KURBAN ol. Belki de hakaret ve küfürlerinizle umuda sığınarak şehrinize gelen DEPREM mağdurlarına sıkıntı yaşattınız ama o insanların kalbini, onlara değer vermeniz gerekirken yıktınız. Sana ne diyeceğimi, ne söyleyeceğimi bilmiyordum. İnsanlığı, sevgiyi, vicdanı bilmeyen bir adama bunları nasıl anlatabilirim? Depremlerle sınanan acı dolu yüreklerin, bir felakette bir nebze de olsa mutluluk görmesine izin vermeye ne hakkınız vardı?

Allah bildiği gibi etsin. Allah’ın gazabı üzerinize olsun, Allah kahretsin. İnsan olmayana, insanlığı olmayana, yüreğinde zerre kadar insanlık olmayana İNSANLIĞI nasıl anlatabilirim??? ‘Ben sizin adınıza utanıyorum, perişan oldum, Hatay halkı perişan oldu.’

arakli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu