Haber

İslami Cihad Genel Sekreteri Nahhale, Lübnan’da İran Dışişleri Bakanı Abdullahiyan ile bir araya geldi

Filistin İslami Cihat Hareketi Genel Sekreteri Ziyad en-Nahhale, İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Buyruk Abdullahiyan ile Filistin sorunu ve bölgesel gelişmeleri ele aldı.

Görüşmenin detayları İslami Cihad’a yakın Filistin haber sitesinde yayınlandı. İnternet sitesinde yer alan habere göre, Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Nahhale ve İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta bir araya geldi.

İkili dün gerçekleşen görüşmede Filistin meselesini ve bölgesel gelişmeleri ele aldı.

Nahhale, “İran’ın Filistin’e bölgesel ve uluslararası arenada verdiği siyasi desteği” övdü. İslami Cihat Hareketi Genel Sekreteri, Filistin meselesine siyasi desteğin “Filistin halkının moral ve kararlılığının güçlenmesinde önemli rol oynadığını” belirtti.

“İsrail’de iç karışıklıkların arttığını ve Filistin direnişinin iyi durumda olduğunu” belirten Nahhale, “İsrail, Filistin halkının irade, direniş ve çabası karşısında çaresiz ve zayıftır.”

Nahhale ile Filistin meselesini ve bölgesel gelişmeleri ele alan İran Dışişleri Bakanı Abdullahiyan, “İran’ın İsrail varlığına direnen Filistin halkını dengeli bir şekilde destekleme politikasına” vurgu yaptı.

Filistinli gruplar arasında uzlaşı sağlamak ve mazlum Filistin halkına destek olmak için İslam ülkelerinin birlikte çalışması gerektiğini belirten Abdullahiyan, İsrail’in Filistinlilere ve İslami kutsal değerlere yönelik saldırgan uygulamalarına karşı etkin önlemler alınması gerektiğine de dikkat çekti.

Abdullahiyan, Lübnan ziyareti sırasında Lübnan Başbakanı Najib Mikati, Meclis Başkanı Nabih Berri ve Hizbullah Genel Sekreteri Hassan Nasrallah’ın yanı sıra Nahhale ile bir araya geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu