Haber

İYİ Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Özlale Görevinden Ayrıldı

İyi partiSözcü Kürşad Güçlü şunları söyledi: İyi partiİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Ümit Özlale açıklandı oy İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanlığı görevini yürütmek üzere görevinden ayrıldığını duyurdu. Severli, Özlale’nin yürüttüğü Kalkınma Politikaları Başkanlığı’nın yerine Sanayi ve Teknoloji Başkanlığı’nın kurulduğunu ve bu göreve Cem Özdemir’in atandığını duyurdu.

İYİ Parti Başkanlık Divanı toplantısı dün yapıldı. İYİ Parti Sözcüsü ve Ankara Milletvekili Kürşad Zorlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı olarak açıklanan İYİ Parti’nin Kalkınma Politikaları Lideri Ümit Özlale’nin seçim çalışmalarına odaklanmak üzere görevinden ayrıldığını duyurdu. Güçlü, Özlale’nin yürüttüğü Kalkınma Politikaları Başkanlığı’nın yerine Sanayi ve Teknoloji Başkanlığı’nın kurulduğunu duyurdu. Severli, yeni oluşturulan Sanayi ve Teknoloji Başkanlığı görevini Cem Özdemir’in üstleneceğini duyurdu.

Zorlu’nun konuya ilişkin bugün yaptığı yazılı açıklama şöyle:

“Bilindiği üzere yaklaşık üç yıldır partimizin Kalkınma Politikaları Başkanı olarak görev yapan Prof. Dr. Ümit Özlale, 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız olarak açıklandı.

Görev yaptığı dönemde ülkemiz için çok değerli projelere imza atan Sayın Özlale, önümüzdeki yerel seçimlerde İzmir için büyük bir proje seferberliğine hazırlanıyor.

Bu içerikte; Seçime kalan sürenin kısıtlı olduğunu göz önünde bulundurarak, sırf İzmir’deki seçim kampanyasına odaklanmak amacıyla kalan beş ay içinde Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa etme talebini Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’e ve Sayın Genel Başkanımıza iletti. Söz konusu talep Başkanımız tarafından onaylandı.

Birlikte alınan bu karar doğrultusunda Başkanlık Konseyimiz; Kalkınma Politikaları Başkanlığı yerine Sanayi ve Teknoloji Başkanlığımız kurulmuş olup, bu göreve Genel Başkan Yardımcımız Sayın M. Cem Özdemir atanmıştır. Ayrıca Sayın Özdemir’den boşalan Mali İşler Başkanlığı görevi de vekaleten devralındı. Oy“Çalışmayı Liderimiz Sayın Sedat Aksakallı yürütecek.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu