Haber

Kanser hastasının ilaç parasını da sahte parayla dolandırdı.

Almanya’dan geldiğini söyleyen polis ekiplerince yakalandıktan sonra tutuklanan Soner A.’nın döviz bozdurma bahanesiyle sahte euro vererek dolandırdığı, ayrıca 300 lira ilaç dolandırdığı ortaya çıktı. kanser hastası Hanım Mülayim’e (64) para.

Türkiye’nin 21 farklı ilinde kendisini ‘Almancı’ olarak tanıtan ve döviz bozdurma bahanesiyle sahte euro vererek dolandıran Soner A., ​​Ankara polisi tarafından ‘Tokat’ adı verilen operasyonda yakalanarak tutuklandı. Soner A.’nın evinde yapılan aramada 50 ve 100 euroluk banknotlarda toplam 32 bin 500 euro geçersiz para ele geçirildi.

Soner A.’nın kurbanlarından birinin meme kanseri olan Mülayim Hanım ile Ankara’nın Çankaya ilçesinde yaşayan eşi Nuh Mülayim olduğu ortaya çıktı. Mülayim Hanım, eşiyle birlikte eczaneye ilaç almaya gidecekleri sırada yanlarına gelen zanlının kendilerine 50 euro verdiğini, ilaç için 300 TL aldığını söyledi. “Yanında bir adam gördüm, bozduruyorlar sandım, yanlarına gittim 300 lira verdim. Parayı alıp kaçtı. Eşime 50 euro verdi. Enayi gibi bırakıp gitti. karımın saflığı yüzünden bizi kandırdı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu