Haber

prof. Naci Görür “İstanbul’dan mı taşınacaksınız?” soruyu cevapladı

Dünyaca ünlü jeolog Celal Şengör’ün olası bir deprem nedeniyle İstanbul’dan ayrılma kararını Prof. Naci Görür sordu.

Görür, İstanbul’dan taşınma gibi bir planının olmadığını belirterek, şunları ekledi: ‘ Böyle bir söylem bireysel olarak bu işten kurtulmak demektir, biz bilim insanları olarak herkesi temsil ediyoruz.

prof. Celal Şengör, beklenen İstanbul depreminin yaratacağı kaos ortamına dikkat çekerek İstanbul’dan taşınma kararı almıştı.

Gazeteci Fatih Altaylı, Şengör’ün söz konusu kararla ilgili kendisine şunları söylediğini belirtti:

“İstanbul’un tamamı yerle bir olmayacak elbette. Mustafa Erdik 8 bin bina akordeon gibi olur diyordu. Bu sayı muhtemelen daha yüksek olacaktır. 60-70 bin bina tamamen yıkılmayacaksa da yıkılacak. Kurtarma çalışmaları için sokaklara çıkamayacaksınız. Şehre giren ve çıkan yolların değerli bir kısmı kullanılamaz hale gelecek ve ortaya çıkacak kaosta hayatta kalanlar günlerce, belki haftalarca bloke edilecek.’

Şengör’ün açıklamalarının gündeme gelmesinin ardından benzer bir soru deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür tarafından yönetildi.

MedyaTava TV’den İlke Özalp’e konuşan Görür, bu tür açıklamaları doğru bulmadığını belirtti.

Celal’in İstanbul’dan ayrılacağına dair açıklamasında bir tepki var, bu tepki doğru algılanmalı” diyen Görür’ün açıklamaları şöyle ⬇️

İstanbul’dan ayrılmayı düşünmüyorum ve bunu düşünmenin de yanlış olduğunu düşünmüyorum.

Böyle bir telaffuz, bu işten bireysel olarak kurtulmak demektir. Bilim insanları olarak herkesi temsil ediyoruz. Kendi hayatımı kurtardım.

yedisuhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu