Yaşam

Simge: Kadınların Kadına Bir Düşmanlığı Var

Simge, evvelki akşam Bostancı Şov Merkezi’nde konser verdi. Sahne öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Simge, “Sahne sonrası sanatınız ve sesinizle değil de kıyafetlerinizle alakalı konuşulduğunda, bu durumun sesinizin önüne geçtiğini düşünüyor musunuz?” sorusuna dikkat çeken bir cevap verdi. Simge ” Bayanların bayana bir düşmanlığı var” dedi. İşte o açıklamalar;

“Kalbimin Sesini Dinlemem Bence Benim Sırrım”

Simge Sağın, geçtiğimiz haftalarda Özgür Aras’la bir ortaya gelerek, samimi açıklamalarda bulunmuştu. 41 yaşındaki ünlü isim, müzik seçimlerinde bir sırrı olup olmadığının sorulması üzerine, “Şarkıları iyi kokladığımı düşünüyorum, hissediyorum. Kalbimin sesini dinlemem bence benim sırrım” tabirlerini kullanmıştı.

“İyi Zamanlarmış”

Konservatuar yıllarından beri 15 yılın üzerinde müzik söylediğini belirten Simge, şöyle konuşmuştu:

Dönem periyot oldu. Çok eski devirleri hatırlıyorum, pes ettiğim devirler deyince onlar aklıma geliyor. Ancak natürel ki pes etmenin ve bütün bu yaşanılan her şeyin, benim muvaffakiyet yolumdaki bütün taşları üst üste koydurup beni üste çeken bir şey olduğunu da anladım. O yüzden artık güzel zamanlarmış diyebiliyorum, geriye dönüp baktığımda.

“O Yarışın İçinde Kendimi Görmüyorum”

Simge, “Piyasadaki yarışın içinde olmak nasıl bir duygu?” sorusuna ise şöyle cevap vermişti:

Ben o yarışın içinde kendimi görmüyorum. Lakin o yarışın içinde beşerler kaybolabiliyorlar, gerçek kimliklerini ortaya koymadıklarında kaybolduklarını düşünüyorum. Bende hiç bu yarışta geride mi kaldım üzere bir endişe olmadı. Mesela haftalarca listelerde bir numara olan müzikler ve müzikçiler var. Beşerler konuşuyor, bende duyuyorum. Duyduğum için söylüyorum. Müzik başarılı olduğu için mi o listede bir numarada? Hakikaten bunu sorguluyor insan… Yoksa önemli bir para ödendiği için mi? O yüzden insanların ve benim de artık o listelere inancı kalmadı. Hakikat olduğuna inanmadığım hiçbir şey bana inanç vermiyor. Benim dinleyicim beni dinler, radyo çalarsa en hoş şey budur. Onun dışında ki hiç bir şey umurumda değil.

“Büyük Süprizlerim Olacak”

Simge, evvelki akşam Bostancı Şov Merkezi’nde konser verdi. Sevilen müzikçi, kendi müziklerinin yanı sıra söylemekten hoşlandığı müziklerin akustik hallerini, kendisini dinlemeye gelen binlerce hayranı ile seslendirdi. Sahne öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Simge, ”Çok heyecanlıyım. Yıllar evvel bu sahneye çıkmıştım. Bu onun devamı olacak. Konuk sanatkarım ve büyük sürprizlerim olacak. Eğlenceli bir gece bizi bekliyor” dedi.

“Beni Etkilemiyor”

Sahne sonrası kıyafetlerinin güzel ya da berbat eleştirilmesi ile ilgili de konuşan müzikçi, ”İyi de konuşuluyor. Makûs de konuşuluyor. Bu beni etkilemiyor. Ben makûs konuşulmasına değil, tenkidin geneline bakıyorum. Ben her sahneme büyük bir grupla çok dikkatli ve ihtimamla hazırlanıyorum. Bayanların yaptığı tenkitlerin dozu kaçmadığı sürece beni olumlu etkiliyor. Başkalarını esasen ciddiye almıyorum” dedi.

Simge: Bayanların Bayana Bir Düşmanlığı Var

Gazetecilerin, ”Sahne sonrası sanatınız ve sesinizle değil de kıyafetlerinizle alakalı konuşulduğunda, bu durumun sesinizin önüne geçtiğini düşünüyor musunuz?” sorusuna Simge, ”Düşünmüyorum. İstedikleri üzere konuşabilirler. Ben yalnızca yaptığım işe bakıyorum. Bunların arka niyetli olduklarını düşünüyorum. Ben kimseyi kıracak bir şey yapmıyorum. Lakin bayanların bayana bir düşmanlığı var. Lakin onların hangi psikolojide bunları söylediklerini anladığım için bu da çok keder olmuyor. Demek ki işimi yeterli yapıyorum” dedi.

Simge Sağın kimdir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu