Teknoloji

Steam Türk lirası desteğini kaldırıyor: Mevcut bakiyeler dolara çevrilecek!

Oyunların geniş dağıtımı için dijital video oyun dağıtım platformu olan Steam kullanılmaktadır.

TÜRK LİRASI EKİNI ÇEKECEĞİNİ AÇIKLADI

Türkiye’de de hizmet veren Steam, artık Türk Lirası desteğini çekeceğini duyurdu.

Dijital oyun dağıtım platformu, 20 Kasım itibarıyla Steam’deki tüm oyunların dolar üzerinden satılacağını, mevcut bakiyelerin bile dolara çevrileceğini duyurdu.

Steam’den yapılan açıklamada, “Arjantin ve Türkiye’de son yıllarda yaşanan yüksek döviz kuru oynaklığı, oyun geliştiricilerin bu para birimlerinde uygun fiyatları seçmesini ve her zaman güncel tutmasını zorlaştırdı.

Bu geri bildirimlerle geliştirici buluşmalarımızda ve sohbetlerimizde çok sık karşılaşıyoruz. Ayrıca bu ülkelerde/bölgelerde sürekli olarak yaşanan döviz dalgalanmaları, fiyatlar, vergiler ve lojistik sorunlar nedeniyle Steam ödeme formüllerini çalışır durumda tutmakta büyük zorluk yaşadık.

“Arjantin ve Türkiye’deki Steam müşterileri için fiyatları USD olarak değiştirmek, bu ülkelerde/bölgelerde yaşayan Steam kullanıcılarına çeşitli ödeme prosedürleri sunmaya devam edebileceğimiz ve aynı zamanda hem oyunculara hem de ortaklarımıza daha standart ve dengeli bir hizmet sunmamıza yardımcı olacağı anlamına geliyor. “ifadelere yer verildi.

haber-agacoren.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu