Yaşam

Temizlik Hareketi Eğiticilerin Eğitimi İle Başladı

İnegöl Belediyesi’nin Ulusal Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde hayata geçirdiği ve her haneye ulaşacak paklık hareketi olarak isimlendirilen çalışma kapsamında, her okuldan 2 öğretmenin katıldığı “Eğiticilerin Eğitimi” programı düzenlendi.

İnegöl Belediyesi, İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü ile paklık konusunda; eğitimler, farkındalık aktiflikleri ve ortak çalışmalar yürütülmesi ismine bir protokol imzalamıştı. Bu protokol ile kapsamlı bir iş birliği hayata geçirirken, kentte yaklaşık 75 bin okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencisi bulunması nedeniyle her haneye ulaşacak bir paklık hareketi olarak isimlendirilmişti. Projenin birinci adımı olarak 75 bin öğrencinin etraf ve paklık konusunda gerçek halde eğitilmesi ve donanımlı birer birey olmaları gerektiğine dikkat çekilerek, işe birinci olarak eğiticilerin eğitimi ile başlandı.

İmzalanan protokol kapsamında öncelikli olarak her okuldan 2 öğretmene “Eğiticilerin Eğitimi” başlığı altında etraf ve paklık ile sıfır atık mevzularında eğitim düzenlendi. Cuma günü 15.00’da Beşinci Mevsim Kültür Merkezinde gerçekleştirilen eğitim, İnegöl Belediyesi Paklık İşleri Müdürlüğü etraf mühendisleri tarafından verildi. Etraf Gönüllüleri Projesi kapsamında projenin sürekliliğinin sağlanması ve sıfır atık ile iklim değişikliği uygulamalarının yaygınlaştırılmasını amaçlayan bu eğitimlerle, okullarda yıl içerisinde yapılacak olan eğitimler, teknik seyahatler ve farkındalık çalışmaları konusunda bilgiler verildi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu