Haber

Torbalı’da 15. Geleneksel Deve Güreşleri Festivali

Torbalı’da geleneksel olarak düzenlenen ‘Deve Güreşleri Festivali’ bu yıl 15’inci kez düzenlenecek. 4 Şubat Pazar günü Özbey’deki Deve Güreşleri Alanında gerçekleştirilecek festivale giriş ücretsiz olacak.

Torbalı’da ilk kez merhum Belediye Başkanı İsmail Uygur tarafından düzenlenen ve daha sonra gelenek haline gelen ‘Deve Güreşleri Şenliği’ bu yıl 15’inci kez düzenlenecek. Tarihi ve kültürel unsurların yaşatıldığı, ilçe ve bölge halkının en büyük kutlamalarından biri olan ve her yıl 20 bine yakın kişinin takip ettiği festival için geri sayım başladı. Bölgenin yanı sıra Antalya, Çanakkale gibi illerden deve güreşçilerinin sahne alacağı festival, renkli görüntülere sahne olacak. 4 Şubat Pazar günü Özbey’deki Deve Güreşleri Alanında gerçekleştirilecek festivale giriş ücretsiz olacak. Festival alanında kurulacak stantlarda vatandaşlar deve güreşlerinin yanı sıra alışveriş de yapabilecek.

BELEDİYE BAŞKANI TEKİN’DEN DAVET

İzmir’den ve şehirden alana ücretsiz ulaşım sağlamak amacıyla İZBAN Tepeköy İstasyonu’ndan festival alanına ücretsiz servis sağlanacak.

Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, Deve Güreşleri Festivali’nin Torbalı için ayrı bir öneme sahip olduğunu vurgulayarak, “Deveye binme kültürü ve deve güreşlerinin Torbalı için ayrı bir anlamı var. Geçen yıl festivalimizi büyük bir coşkuyla gerçekleştirdik. Festivalimize tam anlamıyla hazırız.” Pazar günü yapılacak.” “Her zaman olduğu gibi bölgenin en büyük deve güreşi organizasyonunu gerçekleştireceğiz. Torbalı Belediyesi 15. Geleneksel Deve Güreşleri Festivali’ne tüm Ege halkını bekliyoruz” dedi.

habersolhan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu